Jak stosować Depakine?

Choruje na zaburzenie schizoafektywne. Lekarz przypisal mi depakine. Mam brać 300 rano i 1000 wieczorem? Czy mogę brać 1300 wieczorem? Albo samo 1000 wieczorem? Jak biorę w dzień jestem senny. Dodatkowo biorę 400mg solianu rano i po poludniu. Czy mozna ogolnie depakine brac wylacznie na noc?

Witam! Są różne szkoły, wszystko zależy od osobniczej przemiany materii. W większości przypadków mamy doświadczenie, że Depakine podawana w jednej dawce działa przez całą dobę, czyli wystarcza. Jeżeli Pana lekarz ma inne spostrzeżenia dotyczące pańskiej terapii, to należy mu zaufać. Powodzenia W. Łuczkowski.