Jak szybko przestaje działać tabletka?

Witam Mam 30 lat, zażywałam do tej pory tabletki Regulon. Raz na rok robiłam przerwę 3 miesięczną i nigdy nie było żadnych skutków ubocznych stosowania tabletek. Chciałabym zostać mamą i razem z partnerem zastanawiamy się jak szybko tabletki tracą działanie, tzn jak szybko możemy zacząć starać się o dziecko? Moja lekarka właśnie wyjechała na prawie miesiąc a badania wszystkie mam dobre tzn cytologię, badania krwi (honorowy dawca) oraz usg dopochwowe też wyszło dobrze. Czekam na odpowiedź, dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Po odstawieniu metod antykoncepcji hormonalnej czynność jajników zostaje podjęta dość szybko. Owulacja może wystąpić z 8-dniowym opóźnieniem w stosunku do cyklów sprzed stosowania tabletek - nie jest to przecież dlugi okres. Tak więc spokojnie mogą Państwo zacząć się starać o dziecko.