Jak usunąć przebarwienie po zmianie trądzikowej?

Dzień dobry, jakiś czas temu rozdrapałam pryszcza, powstała ranka, a następnie strup, który po odpadnięciu zostawił bardzo widoczne, czerwone przebarwienie, jest ono dość duże (ok. 1cm średnicy) i zastanawiam się co mogę zrobić aby jak najszybciej zeszło, bądź trochę zbladło. Narazie używam kremu Acnederm, lecz nie widać żadnej poprawy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zachęcamy Panią do wizyty u dermatologa bądź kosmetologa, który po obejrzeniu przebarwienia będzie mógł zalecić odpowiednie postępowanie.

Jeśli nie ma Pani możliwości skontaktowania się z wyżej wymienionymi specjalistami, to można udać się do najbliższej apteki i poprosić farmaceutę o polecenie maści na przebarwienia, które dostępne są bez recepty. Jeśli nie pomogą preparaty stosowane miejscowo, to alternatywą jest laserowe usuwanie przebarwień.

O przebarwieniach na twarzy pisaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/przebarwienia-na-twarzy-czym-sa-przyczyny-profilaktyka-jak-usunac-przebarwienia.

Więcej informacji na temat usuwania przebarwień znaleźć można w tym artykule:

https://uroda.abczdrowie.pl/usuwanie-przebarwien.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.