Jak wyleczyć zapalenie mieszków włosowych na nogach i rękach?

Witam,od trzech lat cierpię na zapalenie mieszków włosowych na nogach i rękach.Stosowałam peelingi chemiczne,retinoidy,stosowałam większość antybiotyków zewnętrznych,mocznik-xle znoszę,kończę terapię tetracykliną,zewnetrznie stosuję detromecynę 5%.Efektów brak.Robiłam posiew i nic nie wyszło.Czy przyczyna może być zła dieta?Jedynym wynikiem odbiegającym od normy jest witamina B12.Czy da się to wyleczyć?

Witaj, z tego co piszesz wyczerpałaś większość kuracji.. Podstawowym leczeniem jakie proponuję swoim pacjentom to nacieranie zmian solą pod prysznicem i suplementacja dużej ilości witaminy A. Zubożenie diety właśnie w tą witaminę może być przyczyną, wit.B raczej nie. Nalezy pamietać, że witamina A w czystej postaci- nie retinol- wchłania się wyłacznie w obecności tłuszczu więc najlepiej przyswajalną jej postacia jest tran. Spróbuj proszę jeszcze tego- 3 łyżki stołowe tranu dziennie.
Inną opcją jest zła diagnoza- czasami zapalenie mieszków włosowych mylone jest z łojotokowym zapaleniem skóry- wówczas leczenie jest zupełnie inne a preparaty na zapalenie mieszków mogą nasilać nawet problem.
Skonsultuj jeszcze diagnozę z innym dermatologiem.