Jak zapobiec wypadaniu włosów po porodzie?

Witam od miesiąca wypadają mi włosy bardzo urodziłam dziecko we wrześniu i karmie piersiom jak mogę temu zapobiec lub jakie muszę zrobić badania

Łysienie poporodowe jest bardzo częstym zjawiskiem. Zwykle występuje po 2-3 miesiącach od porodu i samoistnie ustępuje ok 6-9 miesięcy po porodzie. Po tym okresie następuje naturalny odrost włosów i sytuacja wraca do normy.