Jak zastosować antykoncepcję, żeby zachować dalej ochronę?

Witam, mam pytanko ponieważ nie wiem czy zażyłam tabletkę antykoncepcyjną, ponieważ gdy miałam ją brać mąż mnie zawołał i nie mogę sobie przypomnieć czy czasem jej nie odłożyłam. Był to początek drugiego tygodnia tabletek. Moje pytanie czy mam brać do końca opakowania i normalnie zrobić przerwę 7 dni i później mogę brać normalnie i nie będę musiała się bać, że nie działają przez to, że nie wzięłam tej jednej tabletki?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę normalnie dokończyć to opakowanie, zrobić 7 dniową przerwę i rozpocząć nowe opakowanie. Do końca tego opakowania dla pewności proszę stosować dodatkową metodę antykoncepcji.