Jaka dieta na odchudzanie?

Ważę 73 kg, mam 17 lat i jestem kobietą. Bardzo proszę o doradzenie mi jakiejś diety, nigdy żadnej nie stosowałam, a nie podoba mi się figura jaką mam. Jestem dosyć aktywna fizycznie i nie ma z tym żadnych problemów, jeżeli będzie trzeba biegać bądź jeździć na rowerku. Odżywiam się chyba jak każdy. Czasami jakiś fast-food, ale bardzo rzadko może 1 raz w miesiącu, czasami rzadziej, staram się jeść dużo owoców i warzyw. Mam słabość do słodyczy. U mnie w rodzinie nie występuje otyłość. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam,

Nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę stwierdzić czy masz nadwagę. Jednak jeśli masz proponuję zacząć od zapoznania się z prawidłowymi nawykami żywieniowymi i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka oraz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki Powinnaś również wiedzieć, że zbyt szybka utrata masy ciała jest niezdrowa i nieskuteczna, a do tego występuje wówczas efekt jojo. Utrata masy ciała 0,5-1kg u osób z nadwagą powinna następować w czasie 1 tygodnia. Tylko wtedy nie wystąpi efekt jojo.
Równie ważna jest aktywność fizyczna, która szczególnie w Twoim wieku odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Powinnaś ćwiczyć, co najmniej 30-40 minut dziennie. Przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.