Jaka jest szansa na efekt jo-jo?

Dzień dobry. Zdecydowałem się na dietę u dietetyka. Stosując ją zrzucam ok 4-5 kg na miesiąc. Obawiam się że to jest za dużo, co w konsekwencji przyczyni się do powstania efektów jo-jo. Czy moje obawy są słuszne?

Witam serdecznie,

Chudnie Pan w odpowiednim tempie. Zdrowe i bezpieczne odchudzanie to około 1kg tygodniowo. Jeżeli dieta jest pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana to nie powinno być efektu jo-jo. Ponadto po zakończeniu odchudzania powinien być okres stabilizacji wagi oraz nie należy wracać do złych nawyków żywieniowych.
Życzę powodzenia!

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk