Jaka może być przyczyna bólu serca?

Od wczoraj wieczora bardzo boli mnie serce. Mam dziwny ból, bardzo piecze, cierpnie mi ręka. Mierzyłam w aptece ciśnienie i miałam 116 na 68, a puls 107. Czy muszę udać się do lekarza? Jaka może być przyczyna?
KOBIETA ponad rok temu

Proszę o przeczytanie wątku: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-silnego-bolu-serca.

Wartości ciśnienia są prawidłowe, tętno jest przyspieszone, nie jest to jednak objaw charakterystyczny. Dla wykluczenia choroby serca potrzebne jest przeprowadzenie dodatkowych badań. Ból o charakterze piekącym, z drętwieniem ręki jest objawem niepokojącym i wymagającym zbadania przez internistę oraz wykonania diagnostyki.

Proszę również o kierowanie tego typu pytań do innych działów abcZdrowie, wyspecjalizowanych w problemach z zakresu chorób wewnętrznych.