Jaka może być przyczyna nagłego bólu mostka?

Ból w okolicy mostka okazuje się samoistnie( co jakiś czas taki skorcz bolący) i w sytuacjach typu mocniejszego ruchu np. Skręcaniu kierownica, przy przesuwaniu czegoś lekkiego a nawet przy odkurzaniu ( przy czynnościach które nie potrzebują użycia dużej siły) kilka dni po prawej stronie ( okolice mostka prawa środkowa strona przy piersi) pojawiło się jak by opuchnięcie pod żebrami ( zebra wysunęły się w górę tak jakby oraz bolące przy dotyku).??

Lek. Wojciech Zygmunt

Ból najprawdopodobniej jest związany z patologią kostną, ale musi się pani udać do lekarza w celu wykluczenia innych przyczyn bólu w klatce piersiowej. Warto wykonać RTG klatki piersiowej, przed wykonaniem którego należy upewnić się, że nie jest pani w ciąży. Pozdrawiam i życzę zdrowia.