Jaki jest okres gojenia się po operacji wodniaka jądra?

Jestem po operacji wodniaka jadra 28.09.2016,i przepukliny pachwinowej 2.01 2017.Chciałem zapytać jaki jest okres gojenia się,wszystko ładnie wygląda bo szwy ściągnięte,skóra się zrosła,tylko mam obawy bbi strona po której byly wykonywane zabiegi różni się od drugiej i jest jeszcze opuchnięta a do tego jądro się powiększa jakby tez puchło.W miejscu gdzie wykonywany byl zabieg przepukliny nic nie boli,czasami tylko jakby cos szczypało,ciągnęło i swędziało.
Lek. Katarzyna Szymczak

Sugerowalabym kontrole u urologa ponieważ to już dość długi okres czasu od operacji na takie objawy.
Pozdrawiam