Jakie badania powinnam wykonać przy takich objawach?
Witam jakie badania powinnam wykonać przy takich objawach Bóle i zawroty głowy Ciężkość na klatce piersiowej na środku Pulsowanie żyły na szyj po lewej stronie było widać jak pulsuje Senność Zmęczenie Mrowienie twarzy Kłucie pod lewa piersią Mam niedoczynność tarczycy Oraz 8 nieznacznych zmian w mozgu tak mi wyszło na tomografii głowy Problemy z kręgosłupem 2 razy miałam rehabilitację

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. W pierwszej kolejności, aby poznać źródło takich dolegliwości zalecamy rozszerzenie diagnostyki o takie badania, jak dokładniejszy rezonans magnetyczny głowy, a także kręgosłupa w odcinku szyjnym. Możliwe, że rozwinęły się zmiany zwyrodnieniowe lub dyskopatia w obrębie kręgosłupa, powodując niektóre wymienione przez Panią dolegliwości.
Dodatkowo należałoby wykonać USG tętnic szyjnych, aby sprawdzić ich stan funkcjonowania. Natomiast w przypadku problemów kardiologicznych, warto by wykonać echo serca oraz holter dobowy EKG. Wszystkie większe zmiany powinny być zauważone we wspomnianych badaniach.
Możliwe, że większość towarzyszących objawów związana jest z podłożem lękowym. Ucisk w klatce piersiowej, zawroty głowy, kołatanie serca, czy parestezje mogą być wynikiem nerwicy lękowej.
Zalecamy Pani wizytę stacjonarną u lekarza kardiologa oraz neurologa. Specjalista po badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania oraz rozszerzeniu diagnostyki.
Życzymy Pani lepszego samopoczucia!
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/nerwica
https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy
https://portal.abczdrowie.pl/parestezje
https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-klatce-piersiowej-przy-polykaniu