Jakie leki pomogą w terapii choroby Leśniowskiego-Crohna?

Witam serdecznie! Kilka tygodni temu zdiagnozowano u mnie chorobe Lesniowskiego-Crohna. Diagnoze oparto o wynik kolonoskopii. Zostalo mi powiedziane, ze cale jelito grube jest zapalne i owrzodziale. Zaproponowana zostala mi kuracja z uzyciem leku Adalimumab od 22.12.2017. Mieszkam w Holandii, gdzie jest ona w calosci refundowana. Zaczelam sie jednak wahac, gdyz wyczytalam o istnieniu leku LDN. Prosze o pomoc w podjeciu decyzji co do leczenia. Pozdrawiam,

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

powinna Pani pomysleć również o właściwej, przeciwzapalnej diecie. Żywienie w chorobach jelita grubego ma fundamentalne znaczenie. Warto również pomyśleć o celewanej probiotykoterapii. O doborze leków decyduje lekarz i jestem zdania, że to z nim powinna Pani konsultowac wątpliwości.
pozdrawiam