Jednoczasowe stosowanie Axotretu z Yaz w leczeniu przeciwtrądzikowym

Dermatolog przepisał mi stosowanie Axotretu przy jednoczesnym stosowaniu Yaz. Z ulotki dowiedziałam się, że Yaz należy stosować od 1 dnia okresu, który jednak spóźnia mi się 11 dni i nie mogę zacząć kuracji antytrądzikowej. Zaznaczam, że jeszcze nie współżyłam. Zależy mi na jak najszybszej możliwości stosowania Axotretu. Co zrobić?

Witam , powinna Pani poczekać do 1 dnia okresu , należy bezwzględnie zastosować się do ulotki Yaz. Jeżeli nie będzie krwawienia miesiączkowego należy skonsultować się z ginekologiem.

Może Pani po konsultacji z lekarzem do leczenia trądziku i blizn pozostałych po nim wdrożyć zabiegi peelingów medycznych.

Jeśli okres nie pojawia się od dłuższego czasu warto skonsultować to u ginekologa.