Jedzenie owsianki na kolację

Dzień dobry, ostatnio przeszłam na dietę i chciałabym odżywiać się zdrowo, a jednocześnie zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Czy owsiankę można jeść na kolację? :) Bardzo lubię owsiankę i słyszałam o niej wiele dobrego. Nie wiem jednak, czy nadaje się do jedzenia jako ostatni posiłek w ciągu dnia? Zastanawiam się czy owsianka jest bardzo kaloryczna? Czy jest jakaś zasada, aby spożywać kolację o określonej porze? Czy nie ma to znaczenia? Różne źródła podają różne informacje. Jeżeli można to proszę również o informacje jaką część powinny zajmować poszczególne posiłki? Czy to prawda, że najwięcej należy zjeść na śniadanie? Pozdrawiam

Witam serdecznie. Najlepiej spożywać owsiankę na śniadanie, ponieważ jest to posiłek który daje nam porcję energii na początek dnia. Kolacja powinna być zbilansowana, lekka oraz spożywana najpóźniej 2-3 godziny przed snem. Energetyczność diety rozłożona na 5 posiłków powinna wyglądać w następujący sposób: Śniadanie-25%, Drugie Śniadanie-10%, Obiad- 25-30%, Podwieczorek-10-15%, Kolacja-25%. Po pomysły na jadłospis zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska