Jeśli zajdę ponownie w ciążę, to czy będzie potrzebna kolejna dawka immunoglobuliny?

Witam,
8 tygodni temu poroniłam 12-tygodniową ciążę. Podczas badan krwi stwierdzono, że mam grupę krwi B Rh- i w trakcie ciąży dostałam zastrzyk z antygenem D.
Razem z narzeczonym chcielibyśmy się zacząć starać na nowo o dzidziusia. Czy jeśli zajdę ponownie w ciążę, to czy będzie potrzebny następny zastrzyk antygenu D, czy nie?
Mam również pytanie dotyczące mojego wyniku morfologicznego badań, które miałam robione 4 tyg. temu. NEU% - 38,00% a powinno być (40,00 - 70,00) oraz LYM% - 51,20%, powinno być (25,00 - 48,00).
Pytałam się o wyniki badań lekarza i powiedział, że nie mam się nimi przejmować, ale dla pewności wolę się zapytać.
Dziękuję bardzo za odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli zajdzie Pani ponownie w ciążę, to po porodzie (w ciągu 72 godzin) otrzyma Pani immunoglobulinę. Niektórzy podają ją również podczas ciąży, ale nie jest to bezwzględnie konieczne.
Pani wynik badania krwi wskazuje na możliwość infekcji wirusowej (świadczy o tym podwyższony odsetek limfocytów, „kosztem” neutrofili). Jeśli nie miała Pani żadnych objawów, to najpewniej była to łagodna infekcja, którą nie należy się przejmować.
Pozdrawiam serdecznie!