Kąpanie dziecka z dodatkiem roztworu gencjanowego

Witam. Czy mozna kapac dziecko w wodzie z dodatkiem roztwor gencjalny? Synek 2lata ma duzo potowek i pani w aptece poradzila kapac go w wodzie z dodatkiem 1tabletki tego rozworu ale przeczytalam dzis ze moze on przenikac prze skore i wrecz szkodzic. Jaka jest prawda?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do lekarza pediatry, po badaniu bedzie mozna cos więcej powiedzieć. proponuje kąpać dziecko tak jak dotychczas.