Kiedy ma wystąpić krwawienie z odstawienia?

Dzień dobry, proszę o odpowiedz bo nie mam jak chwilowo skontaktować się z moją ginekolog, wiec biorę atywia daily ostatnio pominęłam jedną tabletkę w trzecim tygodniu brania, przyjęłam niecałe 20 h później niż powinnam, zaleca się przez kolejne 7 dni dodatkowo się zabezpieczać niestety dowiedziałam się trochę później i doszło między mną a partnerem do krótkiego zbliżenia ale nie doszedł we mnie. Ginekolog zaleciła mi pominięcie placebo i przejście od razu do kolejnego blistra. Ginekolog mnie uspokoiła ze szanse na zajście w ciąże są małe lecz i tak się trochę martwię bo wiem że trochę nie przemyślane to było z mojej strony. Chciałabym się zapytać kiedy powinno wystąpić krwawienie bądź plamienie? Jestem mniej więcej w połowie blistra i Jak narazie nie wystąpiło krwawienie ale czuje ból brzucha podobny do tego przy krwawieniu
KOBIETA, 21 LAT 10 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami lekarza i pominęła Pani tabletki placebo, a następnie od razu rozpoczęła drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, to krwawienie z odstawienia powinno wystąpić po skończeniu drugiego opakowania.

Dolegliwości bólowe brzucha, które odczuwała Pani w momencie pisania pytania mogły mieć związek z połączeniem dwóch opakowań. Może się również zdarzyć, że pojawią się plamienia bądź krwawienia w środku cyklu. Mimo to, proszę nadal przyjmować tabletki według schematu.

Podobne pytania można znaleźć tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-wystapienia-krwawienia-z-odstawienia-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-krwawienie-z-odstawienia-moze-sie-nie-pojawic-z-powoduje-polaczenia-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.