Kiedy widzenie może powrócić?

Witam. Kobieta lat 87 rozpoznanie zrostów spojówkowych, opracja rekonstrukcja worka spojowkowego przeszczepem błony śluzowej z jamy ustnej. Mijają 3 tygodnie po operacji i brak widzenia. Kiedy można się spodziewać chociaż minimalnego widzenia.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po operacji rekonstrukcji worka spojówkowego należy pamiętać, że czas potrzebny do powrotu wzroku może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak ogólny stan zdrowia pacjenta, stopień uszkodzenia przed operacją oraz odpowiedź organizmu na proces gojenia.

W przypadku starszych pacjentów, proces gojenia może zająć więcej czasu. Spowodowane jest to ogólnym spowolnieniem gojenia się tkanek i zmniejszoną zdolnością regeneracji organizmu w starszym wieku.

Najdokładniejsze przewidywania powinien przekazać lekarz prowadzący, ze względu na to, że zna on stan kliniczny pacjentki i historię leczenia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/irydotomia-laserowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.