Kiedy wywołać poród?

Kiedy powinnam zgłosić się do szpitala do wywołania porodu, jeśli ostatnią miesiączkę miałam 01.09.15, przy nieregularnym cyklu, średnio 35-40 dniowym, a data porodu z USG to 17.06.16?

Lek. Katarzyna Szymczak

Standardowo poród wywołuje się jeśli 10 dni po planowanym terminie nie dojdzie do rozwiązania. Powinna Pani otrzymać skierowanie od swojego lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam