Kłopoty ze snem u 18-latki

Witam. Mam kłopot z spaniem gdyż codziennie budzę się w nocy. Czasami zasypiam od razu a bywa tak że trwa to dłużej. Zdarzyło mi się parę razy ze po wypiciu alkoholu częściej burze się w nocy i do tego po przebudzeniu cała się trzęsę. Dodaj że mam 18 lat. Pozdrawiam.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Częstsze wybudzenia po spożyciu alkoholu nie są niczym dziwnym, gdyż alkohol choć może ułatwiać zasypianie, to zaburza jakość snu i może właśnie powodować wybudzenia (zwłaszcza w drugiej połowie nocy). Proponuje regularnie zastosować się do zasad higieny snu - właściwe opisy są dostępne na wiarygodnych stronach internetowych. Przy braku powodzenia takiego postępowanie kontynuowanego przez kilka tygodni warto będzie rozważyć konsultację specjalistyczną w celu dokładniejszego opisania i zrozumienia Pani problemów.