Krew w stolcu podczas wypróżnienia

Witam, od okolo tygodnia zauwazylem krew w stolcu podczas wyprozniania. Nie dzieje sie to zawsze; kiedy stolec jest twardy, lub po prostu duzy, krew pojawia sie na stolcu oraz na papierze, wraz z bezbarwnym sluzem. Kiedy natomiast stolec jest luzny (wodnisty lub waski) krwi nie ma w ogole, ani na papierze ani w stolcu. Widac jedynie sluz. Czasami odczuwam lekkie uklucie, po lewej stronie pempka. Nie mam bolu brzucha. Czasami mam wrazenie wzdecia. Niekiedy slychac bulgotanie z zoladka.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza rodzinnego, po wstepnym badaniu bedzie mozna coś więcej powiedzieć. Objawy mogą wskazywać na hemoroidy.