Krosta po wewnętrznej stronie policzka a kiła

Dzień Dobry, Po przebudzeniu się, odkryłem dość wielką krostę po wewnętrznej stronie policzka( w miejscu zębów 7,8 górnych). Zaświeciłem sobie latarką i ujrzałem wielką krostę wypełnioną czymś białym, po dotknięciu krosta pękła i wylała się krew. Teraz jest biała plamka wewnątrz policzka i nie boli. Co to może być?? Czy to kiła???

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Z opisu bardziej sugeruje tzw pleśniawkę. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.

Piotr Pilarski

Bez zbadania nie jestem w stanie określić co to może być. Przy kile wytwarza się wrzód twardy. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.