Krostki na pośladkach u 18-latka

Mam 18 lat. Na pośladkach mam sporo krost. Czytałem, że sporo osób też ma ten problem. Czym to jest spowodowane i czy można się ich jakoś pozbyć?

Witam! Krosty w okolicach pośladków mogą być spowodowane nadmierną pracą gruczołów łojowych w tych okolicach. Jedynym sposobem na ich pozbycie się jest dbanie o odpowiednią higienę skóry oraz unikanie czynników sprzyjających spadkowi odporności (niedobory witamin, niewłaściwa dieta, częste infekcje).

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl