Krostki na skórze u 3-tygodniowego dziecka

Witam, Mam problem ze swoja 3tygodniowa córeczką. Od tygodnia czasu zaczeło wysypywać jej na buzi krostki...zaczelo sie od czoła pozniej policzki broda, pod broda za uszkami, na karku, i z przodu leciutko na klatce piersiowej. Są to krostki z białymi czubkami, wokol tego jest rumien, w niektórych miejsach wszystko zlane i wyglada jak jakies ostre zapalenie;/ gdyby ktoś chciał zerknąc na zdjeica była bym wdzieczna.. Przerobiliśmy puder alantan, Tanno-Hermal lotio, Fucidin, vit vitella, pimafucort

Aleksander Ropielewski

Bez oceny zmian skórnych nie jestem w stanie postawić jednoznacznego rozpoznania. Bardzo możłiwe, że jest to wyprysk noworodków, który jest reakcją na bakterie z którymi dziecko nie miało kontaktu podczas ciąży.