Łamliwe paznokcie, wolno gojące się rany

Witam. Od dłuższego czasu zauważyłam u siebie kilka niepokojących spraw, mianowicie: strasznie łamliwe paznokcie, bardzo wolno gojące rany i skaleczenia, często samo pojawiające się siniaki oraz drętwienie nóg, a także bardzo męczący dziwny zapach ciała . Nie wiem czy jest się czego obawiać i czy iść z tym do lekarza rodzinnego. Dodam że jestem dziewczyną , mam 18 lat i robiłam już badania krwi, dokładniej żelazo i cukier ale nic one nie wykazały .

Podstawowe badania w takiej sytuacji to; doustny test obciążenia 75 g glukozy, Alat, Aspat, GGTP, morfologia, OB, 25(OH)D3, APTT, INR, markery WZWB i C, pomiar stosunku stężenia trimetyloaminy (TMA) do jej tlenku (TMAO) w moczu.
W oczekiwaniu na wyniki badań może Pani spróbować leczenia poprzez regularne przyjmowanie węgla.