Dlaczego mam ten ból w obrębie miednicy?

Treść zapytania: Dzień dobry, moim problemem jest chronniczny ból w dolnej części miednicy. Badania krwi w normie, ginekologiczne idealnie poza pojawieniem się 2 torbieli w ciągu 2 miesięcy po założeniu spirali. Bóle odczuwam już prawie drugi rok. W momencie ustępowania bólu czuje pieczenie i swędzenie w miejscu gdzie najbardziej bolało. Widzę też że mam problem z moczem ponieważ oddawanie go boli. Wyniki moczu w normie, czekam na posiew. Dochodzi do tego wysypka na całym ciele, pojawiająca się głównie po podrapaniu,dużo podatność na siniaki i odciski od np. spodni mimo że nie są za ciasne. Ból nadgarstkow i mały palec zgina mi się w 2 z 3 miejsc (nie miałam urazu). Błagam o jakąś sugestie bo tracę powoli pomysły. Byłam już u ginekologa, kardiologa, hematologa, ortopedy(ale zanim palec przestal się zginąć) i nie mam pomysłu w jakim kierunku się kierować. Byłam również u psychiatry. Pozdrawiam
KOBIETA, 26 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Co powinna jeszcze Pani sprawdzić:

1. Wizyta u urologa w celu wykluczenia:

śródmiąższowe zapalenie pęcherza, zespół cewki moczowej, pęcherzowa kamica moczowa, dyssynergia wypieracza pęcherza moczowego,

2. Wizyta u gastrologa:

zespół jelita drażliwego, zaparcia, nietolerancja glutenu, przewlekłe zapalenie wyrostka

3. Wizyta u urofizjoterapeuty lub fizjoterapeuty,który zajmuje się problemami powieziowymi: mięśniowo-szkieletowe i neurologiczne, takie jak: zespół mięśnia dźwigacza odbytu, zespół mięśnia gruszkowatego, fibromialgia, zrosty pooperacyjne, uwięźnięcie nerwu w bliźnie, zespoły ucisku na nerwy, bóle mięśniowo-powięziowe, neuropatie, wypadanie jądra miażdżystego, przepukliny ściany brzucha.

4. Zweryfikowanie uczulenia na wkładkę

Czasami pacjentki mają uczulenie na składniki zawarte w wkładce lub na to z czego została zrobiona wkładka.

5. Badania ginekologiczne w kierunku zakażania chlamydia,rezonans magnetyczny miednicy mniejszej.

Zastanawiam się czy nie boryka się Pani z idiopatycznym bólem miednicy mniejszej.

Może warto zacząć zażywać środek o nazwie Distreptaza,proszę o tym porozmawiać z lekarzem prowadzącym.

Zapraszam na mojego nowo powstałego Instagrama,na którym poruszam problemy pacjentów ze strony ABC zdrowie.

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Powodzenia

Położna

Martyna Dudzińska