Co oznacza przewlekły ból w okolicy miednicy?

witam,proszę o pomoc w zrozumieniu opisu rezonansu magnetycznego. Od kilku lat mam przewlekły ból w okolicy miednicy lekarz naUSG stwierdził zespół przekrwienia macicy. OPIS: Masy patologicznej ani zmian naciekowych w miednicy mniejszej nie stwierdza się. Przestrzeń przedkrzyżowa wolna. Węzły chłonne niepowiększone. Macica dwurożna, w przodozgięciu. Jajniki prawidłowe. Wolnego płynu w miednicy mniejszej nie stwierdza się. - czy w opisie jest coś o żylakach?Czy to jednak coś innego powoduje ból

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Dzień dobry
Przyczyn dolegliwości bólowych w obrębie miednicy może być wiele. Dolegliwości bólowe mogą być spodowowane objawami ze strony układu moczowego, ze strony narządu rodnego czy ze strony przewodu pokarmowego. Częstą przyczyną dolegliwości są również choroby kręgosłupa mogące się objawiać jedynie bólem w zakresie określonego tzw: dermatomu, czyli obszaru unerwianego przez jeden określony nerw. Dlatego proszę zwrócić uwagę, czy dolegliwości bólowe nasilają się przy określonych pozycjach ciała, czy ból promieniuje, czy z jego nasileniem są związane dodatkowe objawy ze strony przewodu pokarmowego, czy ich nasilenie jest związane z okresem cyklu miesięcznego. W przypadku niejasnych dolegliwości bólowych duże znaczenie mają szczególy zbierane podczas wywiadu. Należy także mieć na uwadze występowanie w obrębie miednicy różnych entezopatii oraz niewielkich przepuklin.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl