Co oznacza silny ból okolicy jądra przy szczelinie odbytu?

Dzien dobry! Proktolog przepisal mi czopki diatreptaza na zapalenie odbytu i szczeline odbytu. Po aplikacji polozylem sie spać. Po pol godzinie obudzil mnie bardzo silny, paralizujacy ból w okolicy prawego jądra(?). Zaraz poszedlem to WC pozbyc sie resztek tego czopka oraz się przemyłem. Nastepnego dnia odczuwam już mniejszy bol ale, uwaga, zupelnie stracilem libido! Moj penis nie chce powstać mimo że wczesniej nic mu nie było. Czy distreptaza mogła uszkodzić mi jakiś nerw? Proszę o pomoc!

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam!
Trudno mi zrozumieć plan terapełtyczny zastosowania distreptazy, może to był diltiazem (?), który stosuje się w leczeniu szczeliny odbytu powstałej na tle wzmożonego napięcia spoczynkowego zwieracza wewnętrznego, jednak ten preparat również nie ma zastosowania w leczeniu szczeliny odbytu powstałej na tle zapalenia odbytu. Obraz, który Pan przedstawia może świadczyć o toczącym się zapaleniu odbytnicy na tle nieswoistego zapalenia. Koniecznie powinien Pan się udać na wizytę proktologiczną, może się okazać także konieczne poszerzenie badać dodatkowych o badania obrazowe jak TK czy MR miednicy. Sama distreptaza raczej nie mogła uszkodzić nerwów, natomiast toczący się stan zapalny w obrębie miednicy czy tworzący się ropień jak najbardziej może dawać takie objawy.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl