Laseroterapia żylaków - na czym polega?

Jakie efekty daje laseroterapia w leczeniu żylaków? Nie chciałabym usuwać żył, zwłaszcza, że żylaki są jeszcze niewielkie, ale za to dość rozległe. Byłam z moim problemem tylko u lekarza rodzinnego, ale on poradził mi jedynie profilaktykę, ponieważ uważa, że jestem za młoda na jakiekolwiek zabiegi (mam 18 lat). Nawet nie obejrzał moich nóg, więc trochę wątpię w jego zdanie na ten temat. Żylaki powstały przede wszystkim z tyłu kolan, ale już w innym miejscu widzę dużo prześwitujących żył.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

W skrócie zabieg laseroterapii polega na zamknięciu światła naczynia, które jest dotknięte procesem chorobowym. Zabiegi te dają zadowalające efekty. Jak każdy zabieg, laseroterapia niesie za sobą ryzyko powikłań. Są one rzadkie, aczkolwiek zdarzają się. Na mało zaawansowane zmiany warto spróbować farmakoterapii. Może ona odnieść porządany skutek. Jeśli nie jest Pani zadowolona z usług swojego lekarza, zawsze można zasięgnąć innej opinii.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty