Leczenie hormonalne cysty jajnika
Witam ponownie, cysta znjaduje sie na prawym przerosnietym jajniku (mam wkladke domaciczna Mirene), cysta zostala wykryta poprzez usg. Dostalam recepte na Doxycyclin, Novethisterone-nie wiem czy poprawnie napisalam,nie moge rozczytac. Czy moge uniknac przepisanych hormonow i zastosowac inna metode usuniecia cysty? Pozdrawiam serdecznie

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Czy HTZ może powodować nowotwory?
HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ może spowodować raka. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.
Witam.
Oprócz metod farmakologicznych można usunąć cystę operacyjnie, lecz wymaga to wnikliwej analizy i decyzji lekarskiej.
Pozdrawiam.