Leczenie nadciśnienia i bóle głowy

Witam, mam 24 lata. Od roku leczę się na nadciśnienie amlodypiną - 2,5 mg. Przed rozpoczęciem leczenia moje ciśnienie osiągało wartości 190/100 ( nadciśnienie wtórne zostało wykluczone). Problem polega na tym że przed rozpoczęciem terapii nie odczuwałam podwyższonego ciśnienia. Natomiast od jakiegoś czasu ciśnienie zaczęło podnosić się do wartości 140 - 150/ 80 -90 i wtedy bardzo boli mnie głowa. Wizytę u kardiologa mam za kilka miesięcy. Zastanawiam się czy mogę zwiększyć sobie dawkę leku?

Dzień dobry, Tak w takim przypadku może Pan śmiało zwiększyć dawkę leku do 5 mg/dobę.

Pozdrawiam serdecznie,

dr.n.med. Marek Derkacz