Lek na zapalenie żołądka a lek na zapalenie pęcherza - interakcje

Witam od dwóch miesięcy zażywam lek helides 20, na zapalenie żołądka (miewam je bardzo często) od dwóch dni przyjmuje co 8 godzin lek urofuraginium max ponieważ mam silne zapalenie o3cherza. W ulotce jest napisane że leki zobojetniajace kwas zoladkowy hamują wchłanianie furazydyny. Oprócz tego boję się że ze zaszkodza na mój chory żołądek który ciągle poboloewa. Aczkolwiek bardzo mi pomogły na zapalenie pęcherza i cewki moczowej nie wolno ich odstawiac przez co najmniej 7-8 dni. Jak to jest z tą interakcja pomiędzy obiema lekami ?

Można przyjmować oba leki tylko nie polecam jednocześnie. Najlepiej najpierw Urofuraginum a po 2 godzinach dopiero Helides. Helides tylko osłabia działanie przeciwbakteryjne Urofuraginum przez zmniejszenie jego wchłaniania, a nie wchodzi z nim w interakcje.