Lęk przed śmiercią a bezsens w życiu

Witam, od paru dni nie mogę normalnie pracować, do głowy wbiła mi się myśl o tym że kiedyś umrę i to wszystko co robię nie ma sensu. Nie odczuwam strachu,lęku a jedynie głęboki smutek i żal z tego powodu. Chciałbym wrócić do normalnego życia, jeszcze kilka dni temu miałem pewne cele i marzenia a teraz nagle nie mają dla mnie znaczenia. Mam dopiero 20 lat i chyba za wcześnie na takie refleksje. Czym to może być spowodowane, zazwyczaj te myśli przychodzą w wolnym czasie albo gdy zaczynam się uczyć

Marek Wojtowicz w swej publikacji (M. Wójtowicz, Doświadczenie lęku egzystencjalnego jako sytuacja wyboru, Katowice 2005) porównuje lęk egzystencjalny do porannego budzika. Sen wydaje się przyjemną formą spędzania czasu, jednak wyrwanie się z niego jest wyjściem ku autentycznej egzystencji.

Witam,
myślę,że najpierw trzeba odpowiedzieć na pytanie,co uważasz za "normalne życie"i na czym polega obecna róznica/zmiana/.Nie mozna w nagły sposób oderwać się od przyjemności,kontaktów itp,więc zamiast się zmuszać,spróbuj zaplanowac przerwy choćby na telefon do przyjaciół,czy odwiedzenie lubianych miejsc poza domem.Jeżeli nie przychodzi nic do głowy,proszę spróbować kontaktu z psychologiem,względnie jakąś osobą,do której masz zaufanie.Pozytywnie działa dorażne wyobrażenie sobie tych szcęśliwych chwil z przeszłości,do których tęsknisz i następnie wokół nich i obecnych obowiązków zbudować strategię "łączności".
Pozdrawiam serdecznie.
Serdecznie pozdrawiam.