Lęk przed zakażeniem HIV a utrudnione kontakty z ludźmi

Witam Proszę o pomoc. Bardzo boję się zakażenia wirusem hiv, co w związku z tym bardzo negatywnie odbija się na moich relacjach z ludźmi. W każdej osobie z którą chcę wejść w bliższą relację widzę możliwość zakażenia. To rujnuję może zdrowie psychiczne.

Witam,
To jest lęk przed bliskością,oraz postrzeganie jej,jako zagrożenia w ogólnym sensie.Hiv jest,jak myslę,racjonalnym wytłumaczeniem czegoś,co istnieje w osobistym doświadczeniu,jako trudne i bolesne.Aby dotrzeć do żródła w/w lęku a potem wypracowć nowe metody radzenia sobie z lękiem,potrzebna jest psychoterapia.
Można poprosić o skierowanie lekarza rodzinnego lub zapytać o koszty leczenia prywatnego.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, można przypuszczać, że pod lękiem przed zarażeniem się wirusem HIV (rozumiem, że zdaje sobie pani sprawę ze sposobów jakimi można się zarazić) kryje się jakiś inny lęk - jednak to jaki można będzie odkryć w trakcie psychoterapii. Pozdrawiam.