Lekkie bóle prawego jajniki i tępe w pachwinie z tej samej strony

Witam. Jestem pod koniec 4 tygodnia ciąży. Wizytę mam pierwsza za 1, 5 tygodnia. Odczuwam lekkie bóle prawego jajniki i tępe w pachwinie z tej samej strony. Czy to normalne? Dodam że prawy jajnik miałam operowany 10 lat temu z powodu usuwania torbiela. Czy to mogą być bóle niegroźne i nie należy się denerowować i czekać na wizytę?
Małgorzata Panek

Opisywane przez Panią bóle mogą być związane ze zrostami pooperacyjnymi. Powiększająca się macica "ciągnie" za zrosty, co sprawia ból.
Jeśli bóle nasilą się w sposób znaczący lub wystąpią inne niepokojące objawy np. plamienie, należałoby udać się wcześniej na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam