Lot samolotem po drenażu odmy

miałem odme płucną niewielką 2 cm, przez pobicie czy ja mogę lecieć samolotem i po jakim czasie od zabiegu drenowania jej

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przebyta odma pourazowa nie jest przeciwwskazaniem do lotu samolotem. W przypadku prawidłowego powrotu funkcji płuca i prawidłowego gojenia rany po drenie, podróż samolotem możliwa jest już po kilku tygodniach.