Co może oznaczać ten wynik RTG klatki piersiowej?

Na RTG klatki piersiowej wykryto u mnie owalne zacienienie lewego płuca w dolnej części środkowej o wielkości ok 2cm.po zatym oba płuca bez zmian ,cień środkowy prawidłowy.na chwilę obecną jestem przeziębiona,mam chrypke,katar i czasami kaszle, powiększone węzły chłonne.prosze wyjaśnić co to może być? lekarz mówi, że to torbiel.czy to rak?
KOBIETA, 38 LAT 3 miesiące temu

Zacienienie najczęściej odpowiada zmianom zapalnym lub pozapalnym, rzadziej nowotworowym. Najlepiej będzie pokazać RTG pulmonologowi i w razie konieczności wykonać tomografię komputerową klatki piersiowej.