Czy ten wynik RTG klatki piersiowej oznacza coś poważnego?

Dzień dobry. Odebrałam dzisiaj wynik RTG klatki piersiowej. Może ktoś kiedyś miał podobny opis niepokoi mnie jedno zdanie. Oczywiście jestem juz zapisana do lekarza. Ale do wizyty będę się zamartwiać. W opisie jest taka wzmianka "Tłuszczyk przysercowy w prawym kącie osierdziowo przeponowym." Czy ktoś spotkał się z czymś takim, czy to coś bardzo poważnego? Proszę o jakąś informację jeśli ktoś ma wiedzę. Dziękuję!
KOBIETA, 62 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tłuszczyk przysercowy odnosi się do małych skupisk tłuszczu, które znajdują się w okolicy serca, szczególnie w miejscach, gdzie osierdzie (błona otaczająca serce) styka się z przeponą. Obecność takiego tłuszczyku na zdjęciu RTG jest zazwyczaj uważana za normalny, mało patologiczny wynik, szczególnie u osób w pewnym wieku lub z nadwagą. Trzeba mieć na uwadze, że tłuszcz otaczający serce może jednak w przyszłości zwiększać ryzyko zachorowania na choroby serca.

Ważne jest także, aby pamiętać, że interpretacja wyników badań radiologicznych powinna być zawsze przeprowadzana w kontekście ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jego historii medycznej oraz innych objawów.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-tluszcz-otaczajacy-serce-moze-byc-grozny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.