Wynik RTG klatki piersiowej 29-latki
Witam Chciałabym się zapytać co oznacza rtg: kl.piersiowej zageszczenia bronchpneumoniczne przywnekowo po obu stronach bardziej nasilone po prawej stronie w polu dolnym przysercowo. Sylwetka serca niepowiekszona. Przepona wolna . Wneka zageszczona . Prosze o wytlumaczenie co oznacza ten opis z gory dziekuje

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Opis badania sugeruje odoskrzelowe zapalenie płuc.
Musi zgłosić się Pani do lekarza kierującego na badanie lub pulmonologa wraz z wynikiem badania RTG w celu konsultacji, ponieważ ostateczna interpretacja wyniku należy do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam.