Małe serce w RTG płuc
Witam, ja ostatnio robiłam rtg płuc lekarz kardiolog stwierdził że mam "małe serce" ale niestety nie dowiedziałam się co to oznacza, czy jest to coś poważnego? Chciałabym prosić Państwa o wprowadzenie mnie w ten temat. Pozdrawiam Katarzyna

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Tajemniczy zabójca - włóknienie płuc
Witam! Określenie "małe serce" w zasadzie nie jest pojęciem ściśle medycznym. Określenie to oznacza, że sylwetka serca w rtg nie jest prawidłowa. W związku z tym proponuję wykonanie badania echokardiograficznego.