Mam nieproporcjonalnie "duże" uda

Witam. Zaczęły się wakacje i wzwiązku z tym chciałabym pozbyć się trochę ciałka jak najszybciej. Mam 16 lat, 170 cm wzrostu i ważę 56 kg. Chcę schudnąć z partii ud (mam nieproporcjonalnie "duże" uda) i brzucha. Z reszty mojego ciała jestem zadowolona. Chce ładnie wyglądać na basenie, ale narazie nie jest to możliwe z powodu ud..:(. Jak powinnam się odżywiać i ile razy dziennie? Jakie ćwiczenia wykonywać? Po jakim czasie będą widoczne efekty? I czy w ogóle mam szansę schudnać? Proszę o odpowiedż... Z góry dziękuję..

Witam,

Przede wszystkim muszę zaznaczyć, że Twoja masa ciała jest w normie i nie musisz jej redukować. Na pewno drastyczne diety odchudzające nie są w Twoim przypadku wskazane, ponieważ jeszcze rośniesz.

Jeśli chodzi o tkankę tłuszczową na udach to polecałabym bieganie codziennie po 20 minut do stopniowego zwiększenia wraz ze wzrostem kondycji fizycznej.

Dieta powinna być racjonalna, składać się z 5 posiłków dziennie co około 3h. Należy zrezygnować ze słodyczy, słonych przekąsek, dań smażonych, słodzonych napojów gazowanych. Do każdego posiłku należy dodać warzywa lub owoce. Powinnaś także pić 2 litry wody niegazowanej dziennie. Warto jest wybierać produkty o mniejszej zawartości tłuszczu, chude mięso, wędliny i ryby. Nie powinnaś natomiast wypróbowywać cudownych diet. Jeśli zaczniesz się dużo ruszać to efekty będą widoczne już po 2 tygodniach, a nie odbije się to w żaden negatywny sposób na Twoim zdrowiu. Polecam zatem bieganie, a później jak zaczniesz chodzić na basen pomoże to utrzymać efekty.

Pozdrawiam