Mam słabe, łamliwe i wypadające włosy - jak im pomóc?

Od dłuższego czasu intensywnie wypadają mi włosy do tego stopnia, że na chwilę obecną zmniejszyły swoją objętość przynajmniej o połowę, a w niektórych miejscach pojawiają się już widoczne prześwity. Zeszłego roku w sierpniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, mniej więcej w październiku zauważyłam zwiększone wypadanie włosów. Na chwilę obecną już od stycznia ponownie rozpoczęłam antykoncepcję hormonalną (piszę o tym, gdyż uważam, że może to mieć jakiś wpływ). W marcu udałam się do dermatologa, który przepisał mi wsmarowywanie 2 razy na dobę leku loxon 5 % - niestety stosuję już 2 miesiące i nie widzę poprawy. Staram się zdrowo odżywiać, nie pić dużo kawy, nie suszyć i nie prostować włosów. Dodatkowo od grudnia zażywam suplementy diety - vitapil. Proszę o pomoc od czego zacząć od jakich badań, aby wykluczyć jakąś chorobę. Dodam również, że mojej codziennej pracy towarzyszy dość duży stres. Czekam na szybką odpowiedź, gdyż ta sytuacja dodatkowo powoduje u mnie duże nerwy. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
W normalnych warunkach wypada do 100 włosów dziennie. Dopiero po kilku tygodniach wypadania większej ilości włosów można mówić o łysieniu.
Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być wiele i rzeczywiście stosowanie leków antykoncepcyjnych może odpowiadać za takie objawy. Warto również wykonać przynajmniej podstawowe badania laboratoryjne z krwi - morfologii krwi obwodowej oraz TSH. Zachęcam do kolejnej wizyty u dermatologa, tym bardziej że nie widzi Pani poprawy po stosowanej terapii (jednak w przypadku zaleconego leczenia zwykle efekty pojawiają się po około pół roku).
Pozdrawiam