Możliwość przyjmowania leku Xetanor na noc

Witam.Wczoraj lekarz psychiatra przepisał mi lek Xetanor.Przez pierwsze 4 dni mam brać 1/2 tabletki czyli 10 mg,później 1 tabletkę 20 mg rano.Czy można ten lek brać na noc ? Naczytałam się tyle wypowiedzi ludzi na temat skutków ubocznych brania tego leku,że aż się boję zacząć.Mój lekarz powiedział,że jedynie może mnie boleć głowa i mogę mieć mdłości.Chciałam jeszcze zapytać czy nie będzie problemu z odstawieniem tego leku po zakończonej kuracji i czy ten lek uzależnia.Dziękuję i pozdrawiam.

Magdalena Mroczek

Lek ten nie uzależnia, jednak jego odstawianie trzeba konsultować z lekarzem. Lek można brać tez na noc.