Mrowienie w głowie, drętwienie rąk i pogorszenie wzroku objawami boreliozy

Od 5 lat mam boreliozę, wyniki cały czas dodatnie w klasie IGM i Western blot. Kilkakrotnie byłam leczona U*** po 4 tygodnie i 2 razy byłam w szpitalu, raz 3 tygodnie penicyliną dożylnie bez efektu drugi raz claforan gdie, w 4 tygodniu trzeba było przerwać leczenie, bo doszło do leukopenii i uszkodzenia wątroby polekowe. W tej chwili źle się czuję, mam mrowienia w głowie, drętwienie rąk, pogorszenie wzroku. Czy to jest od tej boreliozy, a może to coś innego? Dlaczego tak długo nie mogę się wyleczyć? Co robić? Lekarze boją się dać znowu antybiotyk. Bardzo proszę o poradę!

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią dolegliwości mogą być spowodowane przez różne jednostki chorobowe, bez badania i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości aby definitywnie stwierdzić, że objawy są spowodowane przez boreliozę. W pierwszej kolejności wskazane jest wykonanie badań podstawowych w celu wykluczenia chorób ogólnoustrojowych (wskazane jest wykonanie przynajmniej morfologii krwi obwodowej, badanie ogólne moczu, poziomu cukru, poziomu enzymów wątrobowych, kreatyniny, elektrolitów). Konieczne jest również wykluczenie przyczyn neurologicznych. Niekiedy zmiany w obrębie kręgosłupa szyjnego mogą powodować podobne dolegliwości.
Wskazana jest również konsultacja ze specjalistą chorób zakaźnych w celu oceny aktywności choroby. Na pytanie dlaczego w Pani przypadku choroba tak się przewleka nie da się odpowiedzieć.
Bez postawienia diagnozy nie ma możliwości aby zalecać farmakoterapię, w pierwszej kolejności konieczne jest niestety poszerzenie diagnostyki.

Pozdrawiam!