Na co wskazują te problemy z oddychaniem?

Witam. Mam problem z oddychaniem. Mianowicie przy mówieniu szybko kończy mi się powietrze, gdy mówię dłużej mam wrażenie jakby klatka piersiowa mi się napinała. Nie mam problemu dopóki nie zacznę mówić. Mam wrażenie jak bym zaczynał mówić na bezdechu. Nie mam tego cały czas ale zdarza mi się to kilka razy w ciągu dnia. Nawet ostatnio boję się odzywać żeby nie czuć tego dziwnego dyskomfortu. Mam 28lat choruje na astmę. Ale oddam że od kilku tygodni nie odczuwam problemów związanych z astmą biorę leki rano i wieczorem nie mam świstów nie dusi mnie na codzień nie czuje przy tym potrzeby zażycia leku doraznego to dzieję się tylko gdy zaczynam mówić. Z czy mój problem może być związany zastanawiałem się czy to może być na tle nerwowym ale nie słyszałem nigdy o takich dolegliwościach zwłaszcza przy mówieniu.

Arkadiusz Joks Pulmonologia

Mysle, ze w trakcie pojawianie sie objawow warto byc zbadanym przez lekarza. Podawane dolegliwosci moga miec zwiazek ze stanem emocjonalnym (reakcja na stres), ale trzeba wykluczyc szereg innych przyczyn.