Na co wskazuje taki poziom b-HCG i progesteronu w ciąży?

Witam mam 41 lat zaszłam w ciążę. Moje pytanie wczoraj o godz 18 wykonałam bHCG wynik 501. Dzisiaj o godz 11 powtórzyłam wynik wyszedł 678. Dodatkowo wykonałam badanie na progesteron wynik 11.7. Można prosic o interpretację wyników czy są poprawne. Dziękuję
KOBIETA, 42 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podane przez Panią wyniki badań wydają się poprawne. Z naszych źródeł wynik, że normy progesteronu w pierwszym trymestrze ciąży wynoszą od 9 do 47 ng/ml. Proszę to jeszcze zweryfikować z normami obowiązującymi w laboratorium, w którym wykonywane było badanie.

Nie napisała Pani, który to tydzień ciąży. Ciężko więc zinterpretować wyniki badania beta-hCG, tym bardziej, że ocenia się go na podstawie dwudniowych odstępów. Mimo to, można zauważyć tendencję wzrostową, a to bardzo dobry znak.

Normy beta-hCG znajdzie Pani w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Więcej na temat progesteronu można przeczytać tutaj:

https://portal.abczdrowie.pl/progesteron.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.