Na czym polega leczenie martwicy chrzęstno - kostnej?

Witam, Stwierdzono u mnie na podstawie rezonansu magnetycznego martwicę chrzęstno-kostną (OCD) w stawie skokowym wielkości 16x11x4 mm. Wiem już, że leczy się to operacyjnie. Na czym to polega - jeden lekarz mówił o nawiercaniu, by pobudzić tkankę do odbudowy. Czy można byłoby w takim przypadku wykorzystać leczenie komórkami macierzystymi? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Dobry Wieczór,
Sposób leczenia dostosowuje się konkretnego przypadku. Oczywiście można zastosować komórki macierzyste jak również nawiercanie.
Pozdrawiam.