Nadmierne owłosienie a DHEAS

Moje pytanie dotyczy badania DHEAS. Rok temu miałam skierowanie na rożne badania hormonów, w tym Dheas i androstendion, testosteron. Badań było sporo, i okazało się że dheas oraz testosteron zostało pominięte. Lekarka na podstawie innych wyników i przekroczonego do 5,9 androstendrionu przepisała mi yaz. Ten hormon po tabletkach unormował się jednak czy ma sens w trakcie leczenia skontrolować dheas przed kolejna wizytą? Boje się że wynik przed leczeniem mógł być zły (mam nadmierne owłosienie)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie ma konieczności wykonywania badań dodatkowych bez zalecenia lekarza prowadzącego.