Nadmierne wypadanie włosów u młodego mężczyzny

Dzień dobry, mam 19 lat i od 1-2 tygodni zauważyłem nadmierne wypadanie włosów. Nie przejmowałem się tym do momentu gdy przypomniałem sobie że mam w rodzinie osobę która wyłysiała przed 25 rokiem życia. Czy badanie trychologiczne jest w stanie wskazać że powodem łysienie jest DHT czy jest konieczność badania krwi pod kontem DHT ? Oraz czy profilaktycznie można stosować szampony z formułą anty-DHT oraz czy taki szampon rzeczywiście w jakimś stopniu działa czy jest to tylko chwyt reklamowy.

Witam serdecznie. Warto wykonać wspomniane badania. Nie chciałabym negować reklamowanych preparatów ponieważ nie mam doświadczenia w ich działaniu. Zawsze warto spróbować.